← Literatūra

Tik per „Contribee“

Alberas Kamiu (Albert Camus)
Esė „Sizifo mitai“ ir romano „Maras“ ištraukos analizė

XX a. II p. žymaus prancūzų-alžyriečių kilmės filosofas, absurdo, egzistencializmo moderniosios literatūros atstovas

8 min (1551 ž.)

12kl proza užsienio besidomintiems

R   Ieškai korepetitoriaus? Susipažink su mūsų kolegomis!
[Nuotrauka] [Alžyre / Amine Rock Hoovr nuotr.](https://unsplash.com/photos/ZUMuU3aFc5k)

Alžyre / Amine Rock Hoovr nuotr.

Aa

Esė „Sizifo mitai“

Tai filosofinis kūrinys, parašytas 1942 m. (II pasaulinio karo metu). Remiamasi antikos mitu apie dievams nusikaltusį karalių Sizifą:

Korinto mieste gyveno dievų numylėtinis Sizifas, nes buvo linksmo būdo ir neueidavo į Olimpo rūmus, dalyvavo putose, buvo vaidinamas dieviškais valgiais.

Deja, Sizifas išplepėjo dideles paslaptis, užrūstino dievus. Ištremtas į požemio Hado pasaulį. Nujausdamas tai, paprašė, kad jo nepalaidotų. Jo vėlė negalėjo ilsėtis.

Mirties dievą užrakino. Ir ilgai niekas nemirė. Visi linksminosi. Pasiuntinys Hermis išlaisvina mirties dievą ir tada masiškai miršta žmonės.

Sizifo bausmė — amžinai riedulį ridenti į viršų. Tai bejėgiškos pastangos, bergždžus darbas be galo.


Gyvenimas, anot Kamiu, yra absurdiškas. Esė svarstoma savižudybės problema: individas pats turi nuspręsti, ar gyvenimas vertas gyventi.

Žmogus gyvena, turėdamas daug i{liuzijų. Mes esame labai laikini. Žmogus tampa laisvas, kai gyvena suvokdamas būties absurdą. Asmuo turi …

🤔 ... argi nenori perskaityti viską?

Skirk kelis Eurus mūsų veiklai ir gauk prieigą prie konspektų ir kitų išskirtinių privilegijų. Contribee — plačiai naudojama lietuvių sukurta platforma, per kurią tūkstančiai paremia savo mėgstamiausius kūrėjus bei organizacijas. Tai lengva, paprasta ir truks tik keletą minučių.

Skaityti pilną per „Contribee“

💖 Nusiųskite žinias draugams!

Daugiau tokio turinio

Tik Literatūra

Visos pamokos ir konspektai →

Nerandi atsakymų į klausimus? Atrask juos su korepetitoriu NEMOKAMAI!
Nuo šiol Edukamentas išvien dirba kartu su Alfa klase, bene geriausiais korepetitoriais Lietuvoje. Su kodu EDUKAMENTAS pirma pamoka – nemokama.