<- Rašiniams

Antanas Škėma, Vincas Mykolaitis - Putinas, Salomėja Nėris
Asmenybės dvilypumo problema lietuvių literatūroje [12 kl. kalbėjimo įskaitos tekstas ir planas]

6 min (1172 ž.)
Aa

XX a. lietuvių prozoje ir lyrikoje neretai vaizduojamas brandžių asmenybių dvilypumas. Dvilypumas gali pasireikšti įvairiais būdais — dažniausiai žmogus sako viena, bet daro kita, slepia vidinį „aš“, kad galėtų pasiekti kažkokį tikslą, susikuria lūkesčius, kurie neatitinka tikrovės. Apie tai rašė Antanas Škėma romane „Balta drobulė“, Vincas Mykolaitis – Putinas romane „Altorių šešėly“ bei Salomėja Nėris eilėraščių rinkinyje „Prie didelio kelio“. Minėtų rašytojų kūriniuose asmenybės dvilypumą lemia asmeninio kelio pasirinkimas ir politinės aplinkybės.

Neretai meniškos prigimties žmonės išgyvena asmenybės dvilypumą. Apie tai rašė Antanas Škėma, 1944 m. emigravęs į Jungtines Amerikos Valstijas, kur išleido savo pirmąjį ir vienintelį romaną „Balta drobulė“. Romano pagrindinis veikėjas Antanas Garšva — poetas, emigrantas, asmenybės dvilypumą išgyvenantis dėl menišką prigimtį neatitinkantį liftininko darbą didžiausiame Niujorko viešbutyje. Rašydamas romaną, be abejo, autorius rėmėsi asmenine …

🤔 ... argi nenori perskaityti viską?

Skirk kelis Eurus mūsų veiklai ir gauk prieigą prie konspektų ir kitų išskirtinių privilegijų. Contribee — plačiai naudojama lietuvių sukurta platforma, per kurią tūkstančiai paremia savo mėgstamiausius kūrėjus bei organizacijas. Tai lengva, paprasta ir truks tik keletą minučių.

Skaityti pilną per „Contribee“

💖 Nusiųskite žinias draugams!

Daugiau tokio turinio

Tik Rašiniams

Visos pamokos ir konspektai →

Nerandi atsakymų į klausimus? Atrask juos su korepetitoriu NEMOKAMAI!
Nuo šiol Edukamentas išvien dirba kartu su Alfa klase, bene geriausiais korepetitoriais Lietuvoje. Su kodu EDUKAMENTAS pirma pamoka – nemokama.